Zadzwoń: 514-024-520

Napisz: zamowienia@artystycznetorty.pl

Blog

04 styczeń

Jak transportować tort?

Tort powinien być transportowany z należytą ostrożnością , należy uważać podczas hamowania i na zakrętach jak i podczas przyśpieszania, dotyczy to zwłaszcza tortów piętrowych. Tort powinien trafić do lodówki w przeciagu godziny od odebrania z cukierni. Najlepszym miejscem do transportu jest bagażnik samochodu. Tort nie powinien byc transportowany na fotelach, kolanach gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia tortu podczas przechylenia.
10styczeń

Przechowywanie tortu

Tort powinien być przechowywany w lodówce w temperaturze od 3 do 6 stopni celsjusza. Na wyglad tortu ma wpływ wilgotnośc panująca w lodówce , zbyt duża może doprowadzić do skraplania sie na torcie wody i rozpuszczania dekoracji z masy cukrowej i wydruków jadalnych. Tort nie powinien być przechowywany z produktami które maja silny zapach który może przejśc na tort np. śledzie , sery, smarzone potrawy itp.
7 luty

Torty Piętrowe

Torty piętrowe posiadają wsporniki podtrzymujące górne pietro. Ilośc wsporników i ich grubosć zależy od wielkości tortu i pięter jakie muszą utrzymać. Przy małych tortach piętrowych gdzie jest do podtrzymania jedno małe pietro wystarczy zastosowanie plastikowych słomek na środku tortu i na obwodzie. Przy duzych tortach stosuje się grube rurki w odpowiedniej ilości tak aby utrzymay pozostałe piętra. Torty piętrowe nie powinny być przechylane bo grozi to przesunieciem pietra. Upadek tortu nawet z niewielkiej wysokości nawet kilku centymetrów ale pod kątem moze juz spowodowac uszkodzenie i zawalenie tortu.
14 luty

Wydruk jadalny na tort

Bardzo popularnym sposobem dekorowania tortów jest zdjecie na tortcie wydrukowane z atestowanych tuszy jadalnych drukowanych na papierze cukrowym. Dekoracja taka jest efektowna i czesto stosowana przy tortach zamawianych na ostatnią chwile jak i cena takiego tortu jest duzo mniejsza niż tort z figurkami z masy cukrowej. Wydruk na tort moze być dowolny i w naszej cukierni dysponujemy drukarką na której mozem wydrukować np. zdjecie rodzinne, zdjęcie z bajki itd. Zobacz galerie dostepnych wydruków jadalnych WYDRUKI NA TORT
24luty

Kolorowe beziki

Jako słodką przegryzką proponujemy małe kolorowe beziki sprzedawane na wage. Beziki idealnie sprawdzają sie jako dodatek do tortu na słodki poczęstunek dla dzieci jak i dorosłych.
28 luty

Kawa

W cukierni posiadamy ekspres do kawy i stoliki wiec mozna napić sie gorącej kawki do ciastka:)
torty na roczek
17 Maj

Torty na roczek

Torty na roczek dla dziewczynki i dla chłopca z naturalnych składników. Torty na pierwsze urodziny z dekoracjami w pastelowych kolorach z dekoracjami w formie słoników , misiów, króliczków, samochodzików , laleczek Torty na roczek mogą być wykończone ozdobami z masy cukrowej takimi jak kokardki , baloniki, motylki itp. W galeri tortów przedstawiliśmy kilka propozycji tortów na roczek ale jeżeli nie znajdą Państwo odpowiedniego tortu to z przyjemnością wykonamy tort wedłóg Państwa wskazówek np. z przesłanego zdjęcia.